Заміна відеочіпа на ноутбуку: інструкція, ціна

Заміна відеочіпа на ноутбуку – необхідна процедура, якщо цей компонент несправний. Відеочіп відповідає за виведення зображення на дисплей і на зовнішній монітор через спеціальні роз’єми. Все залежить від моделі ноутбука. Відеочіп розташований на материнській платі і вважається самим навантаженим компонентом. Він випробовує багато роботи, виконуючи безліч різних дій. Функція полягає в тому, що відеочіп виділяє багато тепла і швидко перегрівається. Графічний процесор (GPU) виконує необхідні обчислення, обробляє цифров ідані і виводить зображення на матрицю. З часом активна робота призводить до руйнування компонента (він може нагріватися до ста градусів) і повної заміни відеокарти на ноутбуку.

Заміна відеокарти ноутбука

Часто заміна відеокарти на ноутбуку стає необхідністю. Цей елемент також називають відеопроцесором або графічним процесором. Відеочіп виводить зображення через мультиплексор на матрицю (дисплей) комп’ютера. Він є основним компонентом комп’ютера, незалежно від того, чи є вбудований відеочіп дискретним або дискретним. Якщо виникають проблеми з відображенням інформації на екрані, швидше за все, відеокліп підлягає заміні.

Симптоми поломки відеокарти

Заміна відеочіпа на ноутбуку вимагає, щоб робота на ноутбуку ставала усе більш складною. Існують основні ознаки зламаного чіпа, які повинні привернути до себе увагу користувача :

  • На екранах з’явилися смуги: вертикальні, горизонтальні, кольорові, чорні або білі.
  • Почалося мерехтіння дисплея, погана різкість, спотворення зображення, шум, розмитість.
  • Поява синього екрану, зависання ноутбука, самостійне перезавантаження.
  • При включенні ноутбука зображення відсутнє або періодично пропадає.
  • Якщо ноутбук знаходиться на нерівній поверхні, зображення може бути втрачене.
  • Виникають труднощі з установкою і налаштуванням відеокарти.

Причини

Заміна відеочіпа в ноутбуку – складний процес, який слід довірити професіоналам. Існує декілька причин, по яких чіп необхідно замінити :

  • Заводські ушкодження або ушкодження виробу при установці.
  • Уприскування рідини всередину. Це призводить до окислення і короткого замикання.
  • Коливання напруги, система електроживлення.
  • Перегрівши.

Перегрівання материнської плати ноутбука – найбільш поширена причина, по якій потрібно заміну графічних чіпів. Неадекватна профілактика призводить до того, що з’являється гріюча відеосистема. У ноутбуку вентилятор і радіатор, що відводять тепло від процесора, з часом забруднюються і припадають пилом, а термопаста висихає. Усе це призводить до руйнування чіпа через відсутність охолодження. Раз на рік проводите профілактичне чищення ноутбука.

Як замінити

Якщо відеокарта в ноутбуку є окремим пристроєм і встановлена на окремій платі, можна спробувати замінити її на свою, що не так просто. В цьому випадку він знаходиться в спеціальному стандартному роз’ємі, MXM (II або III), що означає. Відеокарта також оснащена системою охолодження. Для цього необхідно розібрати, зробити демонтаж ноутбука і витягання компонента за допомогою викрутки. Відеокарта обов’язково повинна поміщатися в ноутбук.

Усі відеокарти діляться на два типи: відеочіпи, інтегровані в материнську плату, і відеокарти на слоті MXM. У першому випадку, щоб показати, що відремонтувати відеочіп практично неможливо, його необхідно замінити на новий. Краще всього довірити процес професіоналам, особливо якщо немає досвіду. Відеокарта в сокеті встановлюється за тим же принципом, що і в звичайних комп’ютерах. В цьому випадку ви можете замінити несправний чіп або укомплектувати нову відеокарту, використайте моделі NVIDIA або ATI.

Якщо ви хочете замінити якістно, звернетеся в сервісний центр сервіс Майстер Комп в Києві і викличте майстра додому. Не забувайте, що при заміні важливо правильно вибрати відеокарту, що відповідає моделі ноутбука, грамотно її встановити. Якщо відеокарта вибрана неправильно, зображення не буде.

  1. Щоб витягнути відеокарту, спочатку зніміть систему охолодження, відкрутіть гвинти і підключіть роз’єм живлення.
  2. Потім відкрутите вісім гвинтів на відеокарті і процесорі.
  3. Будьте обережні при знятті системи охолодження : важливо не пошкодити мікрочіп.
  4. Очистьте плату кулера від пилу.
  5. Видаліть стару термопасту.
  6. Нанесіть новий тонкий, рівний шар на скол.
  7. Зберіть зняті предмети в зворотному порядку.

У будь-якому випадку, якщо ваш комп’ютер дає збій, своєчасно виправіть помилки. Краще рішення – швидко запобігти можливим проблемам.

Ціна

Якщо пристрій “гальмує”, перегрівається, видає гучний шум, вимикається, необхідно замінити відеокарту на ноутбуку.

Оцініть статтю